Bazénový pH tester Laguna 4 v 1


     

Bazénový pH tester Laguna 4 v 1 určený k měření hodnot pH, obsahu celkového, volného chloru i celkové alkalinity v bazénové vodě. Originální příslušenství řady bazénové chemie Laguna. Bazénový pH tester ve formě papírového proužku nabízí rychlé, jednoduché a spolehlivé použití. Změří všechny potřebné hodnoty najednou.

Ponořte proužek pH testeru Laguna do vody, ihned jej vyjměte, nesetřepávejte zbytky vody a po 15 sekundách porovnejte barvu políček s barevnými škálami na etiketě. Dle naměřených hodnot upravte hodnotu pH na rozmezí 6,8 - 7,6 bazénovou chemií Laguna pH plus nebo Laguna pH minus, obsah chloru na hodnotu 0,1 - 0,5 mg/l přípravky Laguna chlorové tablety, Laguna chlor šok případně Laguna Triplex, Laguna Quatro tablety. Tyto hodnoty udržujte nadále.


Bazénový pH tester Laguna 4 v 1 měří najednou tyto hodnoty:

pH - vyjadřuje kyselost nebo zásaditost bazénové vody, optimální hodnota pH vody v bazénu se pohybuje v rozmezí od 6,8 do 7,6
 

Volný chlor - hlavní nositel dezinfekčního účinku, eliminuje mikroorganismy, např. bakterie, viry a řasy, doporučená hodnota volného chloru je 0,3 - 0,5 mg/l
 

Vázaný chlor - je část celkového chloru, např. ve formě chloraminů, je nežádoucí formou chloru ve vodě. Optimální hodnota vázaného chloru v bazénu by se měla pohybovat maximálně do 0,3 mg/l.

Vázaný chlor = celkový chlor - volný chlor
 

Celková alkalinita - souhrn bazických látek rozpuštěných ve vodě zabraňujících náhlým změnám pH. Ideální hodnota celkové alkalinity se pohybuje v rozmezí od 80 do 120 mg/l, má vliv na účinnosti dezinfekce, na úpravu hodnot pH, tvorbu sraženin různých složek z vody a také na korozi kovových součástí.


Skladovatelnost: min. 24 měsíců

Dostupná balení: 10 proužků v dózičce
 

  Bazénový pH tester Laguna 4 v 1 - KOH-IN          

 

 


 

 Laguna bazénová chemie a příslušenství KOH-IN

 

 

 

 

 

 

Nahoru