pH tester

   

pH tester Laguna patří mezi nejprodávanější položky naší nabídky.

Bazénový pH tester Laguna 4v1 je určený k měření hodnot pH, obsahu celkového, volného chloru i celkové alkalinity v bazénové vodě. Jedná se o kvalitní  příslušenství produktové řady bazénové chemie Laguna. Bazénový pH tester ve formě papírového proužku nabízí rychlé, jednoduché a spolehlivé použití. Změří všechny potřebné hodnoty najednou.

Ponořte proužek pH testeru Laguna do vody, a vyjměte jej, nesetřepávejte zbytky vody a po 15 sekundách porovnejte barvu políček s barevnými škálami na etiketě. Podle naměřených hodnot upravíte hodnotu pH na rozmezí 6,8 - 7,6 bazénovou chemií Laguna pH plus nebo Laguna pH minus, obsah chloru na hodnotu 0,1 - 0,5 mg/l přípravky Laguna chlorové tablety, Laguna chlor šok případně Laguna Triplex, Laguna Quatro tablety.

pH tester Laguna 4v1 měří najednou:

pH - kyselost nebo zásaditost bazénové vody, optimální hodnota pH vody v bazénu se pohybuje v rozmezí od 6,8 do 7,6

Volný chlor - hlavní nositel dezinfekčního účinku, eliminuje mikroorganismy, např. bakterie, viry a řasy, doporučená hodnota volného chloru je 0,3 - 0,5 mg/l

Vázaný chlor - část celkového chloru, např. ve formě chloraminů, je nežádoucí formou chloru ve vodě. Hodnota vázaného chloru v bazénu by se měla pohybovat maximálně do 0,3 mg/l.

Vázaný chlor = celkový chlor - volný chlor

Celková alkalinita - souhrn bazických látek rozpuštěných ve vodě zabraňujících náhlým změnám pH. Ideální hodnota celkové alkalinity se pohybuje v rozmezí od 80 do 120 mg/l, má vliv na účinnosti dezinfekce, na úpravu hodnot pH, tvorbu sraženin různých složek z vody a také na korozi kovových součástí. V našich podmínkách je dána a běžně se neupravuje.

Skladovatelnost: min. 24 měsíců

Dostupná balení: 10 proužků v dózičce

 

Laguna bazénový pH tester - KOH-IN                


Další nabídka pH testerů:

Laguna OXI tester - aktivní kyslík

Bazénový tester Cranit 4v1

 

 


 

Laguna bazénová chemie a příslušenství - KOH-IN        Cranit bazénová chemie - KOH-IN

 

 

 

 

Nahoru