Chlor šok

     

Chlor Šok bazénová chemie Laguna určená k rychlé dezinfekci bazénové vody při pravidelném provozu a za extrémních zátěžových podmínek (vysoké teploty, velký počet koupajících, bouřkové počasí apod.). Laguna chlor šok v krátké době likviduje veškeré nežádoucí mikroorganizmy v bazénové vodě. Používá se ihned po napuštění a dále dle potřeby při pravidelném provozu bazénu. Přípravek má velmi rychlý - šokový nástup dezinfekčního účinku.

Chlorové přípravky bazénové chemie uvolňují chlor, čímž dochází k dezinfekci bazénové vody a likvidaci mikroogranismů. Vlivem běžného provozu se do bazénu zanášejí různé nečistoty z koupajících nebo i z vnějšího prostředí a vytvářejí ideální prostředí pro tvorbu bakterií, řas, virů apod. V případě většího zatížení bazénu vlivem počasí nebo počtem koupajících probíhá množení mikrooganizmů rychleji. Z toho důvodu je pravidelná i šoková dezinfekce nutností.

Granulát Laguna Chlor Šok se rozpustí ve vědru a dávkuje při zapnuté filtraci přímo do bazénu nebo do skimmeru.
Před použitím chlorových dezinfekčních přípravků vždy upravte bazénovou vodu na hodnotu pH 6,8 – 7,6! Následně udržujte obsah aktivního chloru v rozmezí 0,3 - 0,8 mg/l. Pro měření doporučujeme Tester Laguna 4 v 1.

Šoková dávka 10 g/1000 l (1 rovná polévková lžíce). Při pravidelném provozu 5 g/1000 l bazénové vody (1 kávová lžička).

Složka: dichlorisokyanurát sodný

Skladovatelnost: min. 24 měsíců

Dostupná balení: 1 kg, 2.5 kg, 9 kg, 45 kg
 

Chlor šok Laguna - Chemie-Bazenova.cz               

 


 

      

Cranit Chlor šok - chlór do bazénu ve formě granulátu pro celosezónní průběžnou údržbu všech typů bazénů a také pro jednorázovou šokovou dezinfekci bazénové vody. Aplikace je vhodná ihned po napuštění vody, při silném znečištění za extrémního počasí nebo zvýšeném zatížení bazénu. Chlor šok Cranit rychle likviduje řasy, bakterie, viry a jiné mikroorganizmy.

Počáteční dávka: 10 g přípravku (1 rovná polévková lžíce) na 1 m3 (1 000 litrů) vody.
Průběžná dávka: každých 4 - 6 dnů cca 5 g/m3.
Zvýšená dávka: 8 až 12 g/m3.

Použitím 1,8 g přípravku Cranit Chlor šok na 10 m3 vody se zvýší obsah aktivního chlóru o cca 0,1 mg/l.

Návod k použití: Po napuštění bazénu vodou nejprve upravte hodnotu pH na 6,8 - 7,6. Následuje počáteční dávka přípravku Cranit Chlor šok (granulátu rozpuštěného ve vodě v plastové nádobě) do sběrače - skimmeru nebo přímo do bazénu při zapnutém filtru. Chlórování se doporučuje provádět večer. Do doby dokonalého promíchání přípravku vylučte přítomnost osob v bazénu! Následující den přidejte chlorové tablety Cranit Triplex nebo Quatro. Při běžném provozu použijte průběžnou dávku Cranit chlor šok. Při zvýšeném provozu, vyšší teplotě nebo při problému s řasami aplikujte dávku zvýšenou. Vždy udržujte obsah aktivního chlóru v rozmezí 0,3 - 0,8 mg/l a pH 6,8 - 7,6. Při zvýšené teplotě vody lze krátkodobě zvýšit obsah aktivního chlóru až na 1,0 mg/l. Doporučujeme kontrolovat obsah chlóru a hodnotu pH optimálně 1x týdně pomocí testeru Cranit tester pro bazény 4v1.

Skladovatelnost: min. 24 měsíců

Dostupná balení: 1 kg
 

chlor šok Cranit - KOH-IN        

 

 


 

Laguna bazénová chemie a příslušenství - KOH-IN        Cranit bazénová chemie - KOH-IN

 

 

 

 

 

 

Nahoru