Zelená voda v bazénu

     

Zelená voda v bazénu - problém účinně a rychle vyřeší přípravek proti řasám ALG – bazénová chemie Laguna určená jako prevence a likvidace řasy v bazénu. Kapalný přípravek doporučujeme aplikovat ihned po napuštění a dále při pravidelném provozu bazénu, častých změnách počasí, vysokých teplotách nebo při vysokém provozním zatížení bazénu.

Negativní faktory jako bouřkové počasí, zvýšené teploty, časté používání bazénu a nedostatečná filtrace mohou podpořit růst řas - zelenou vodu v bazénu. Řasy vytvářejí na stěně a dně bazénu slizká místa a vytvářejí ideální podmínky pro růst bakterií.

Laguna ALG proti všem běžným řasám má také baktericidní účinky. Přípravek je slučitelný s chlorovými i bezchlorovými dezinfekčními přípravky do bazénu. Je velmi šetrný vůči lidskému organizmu. Byl testován na kožní a oční dráždivost s negativním výsledkem.

Přípravek na zelenou vodu v bazénu - Laguna Alga proti řasám se používá v preventivních dávkách pravidelně 1x týdně. Při zvýšené zátěži i v kratších intervalech.

Při napuštění bazénu aplikujte 15 ml/1000 l jako počáteční dávku a dále pak 5 ml/1000 l vody každých 7 dní jako udržovací dávku.

V extrémních podmínkách podpořte účinky šokovými dezinfekčními přípravky (např. Laguna chlor šok nebo Laguna OXI šok), následně mechanicky odstraňte zbytky mrtvých řas a aplikujte počáteční dávku přípravku ALG proti řasám. Po vyřešení problému pokračujte dávkou udržovací.

Obsahuje: polymerní kvartérní amoniová sůl

Skladovatelnost: min. 24 měsíců

Dostupná balení: 0.5 l, 1 l, 5 l
 

Zelená voda v bazénu - prevence i likvidace Laguna ALG - Chemie-Bazenova    

 


 

     

Cranit Proti řasám a zelené vodě v bazénu je bazénová chemie sloužící k zabránění růstu řas a také k jejich likvidaci. Kapalný přípravek působí na většinu řas, zvláště při častém střídání počasí a za vysokých teplot. Aplikaci doporučujeme ihned po napuštění - počáteční dávkou a dále za běžného provozu dávkou udržovací. Použitím přípravku zabráníte vzniku zelené vody v bazénu! Cranit Proti řasám lze bez problémů použít v kombinaci s dezinfekčními přípravky. Přípravek je šetrný vůči lidskému organizmu.

Při napuštění bazénu aplikujte 30 ml na 1000 litrů (1 m3) vody a dále pak 10 ml na 1000 litrů bazénové vody každých 7 dní dávku udržovací. V případě vysokých teplot nebo střídavém počasí volte kratší intervaly dávkování.

Návod k použití: Přípravek Cranit Proti řasám dávkujte do bazénu při zapnutém filtru. Po napuštění bazénu aplikujte počáteční dávku. V případě viditelného růstu řas, opakujte počáteční dávku za 48 hodin. V průběhu běžné sezóny aplikujte udržovací dávku 1x týdně. Za horkého počasí nebo při intenzivním používání bazénu dávkujte častěji. Na konci koupací sezóny přidejte do vody udržovací dávku přípravku Cranit Proti řasám. Tato dávka je opatřením proti růstu řas v průběhu zimního období a usnadní přípravu bazénu pro následující sezónu. Pro zazimování bazénu můžete také využít produkt Cranit Zima.

Skladovatelnost: min. 24 měsíců

Dostupná balení: 0.5 l


Cranit proti řasám a zelené vodě v bazénu - KOH-IN          

 


 

Laguna bazénová chemie a příslušenství - KOH-IN        Cranit bazénová chemie - KOH-IN

 

 

 

 

 

 

Nahoru