pH minus Cranit – snížení pH


         

pH minus Cranit je bazénová chemie určená ke snížení hodnoty pH bazénové vody. Cranit pH minus se aplikuje při prvním napouštění bazénu a dále vždy při každém doplnění bazénové vody. Přípravek ve formě granulátu je slučitelný s chlórovou i bezchlórovou dezinfekcí.

Ideální hodnota pH bazénové vody má být v rozmezí 6,8 - 7,6. V tomto rozmezí jsou dezinfekční přípravky maximálně účinné a bez vedlejších negativních projevů. Při hodnotách pH pod 6,8 může docházet ke zvýšenému narušování materiálů bazénu, blednutí barev a k podráždění očí a kůže. Vyšší pH nad 7,6 způsobuje ve vodě mléčné zákaly, zápach po chlóru, podráždění očí a kůže a může také docházet k ucpávání filtru.

Dávkováním 15 g přípravku pH minus (1 rovná polévková lžíce) na 1000 litrů (1 m3) vody dojde ke snížení hodnoty pH přibližně o 0,2.

Při dopouštění bazénu dávkujte dle požadované hodnoty v závislosti na množství doplněné vody a změřených hodnot testerem Cranit 4 v 1.

Návod k použití: Potřebné množství přípravku Cranit pH minus (rozpuštěného ve vodě v plastové nádobě) pomalu přilévejte u přítoku vody do bazénu při zapnutém filtračním zařízení. Kontrolu hodnoty pH provádějte až po dokonalém promíchání. Tento postup opakujte, dokud pH není v požadovaném rozmezí. Do doby dokonalého promíchání přípravku filtračním zařízením je nutno vyloučit přítomnost osob v bazénu! Hodnotu pH doporučujeme kontrolovat optimálně 1x týdně. V případě potřeby proveďte ihned úpravu pomocí Cranit pH minus nebo Cranit pH plus. Kontrolujte pH vždy před přidáním dezinfekčních přípravků!

Skladovatelnost: min. 18 měsíců

Dostupná balení: 1.5 kg, 4.5 kg
 

pH minus bazénová chemie cranit - KOH-IN

 


 

 Cranit bazénová chemie KOH-IN

 

 

 

 

 

 

Nahoru